Žydinys linai

Viena gražiausių lietuviškų mįslių - apie linus: "Dangus į žemę nusileido. Kas? Žydintis linas."    Linai lietuvių kultūroje visada buvo ypatingi augalai. Jiems skirta daugybė tautosakos kūrinių, dainų, žaidimų, jiems visada buvo priskiriamos šventos galios, linai vadinti šeimos maitintojais. Puikiai žinome lininių drobių ir rūbų kokybę, o linų sėmenų aliejus kadaise vadintas skystuoju lietuvišku auksu!

   Šiandien Lietuva beveik praradusi senąsias linininkystės tradicijas ir linų auginama labai nedaug. Siekiame išsaugoti dalelę gerosios lietuviškos patirties, patys auginame linus ir šviežiai spaudžiame sveiką ir skanų sėmenų aliejų. Esame įsitikinę, kad tik iš savoje lietuviškoje žemėje išaugintų linų sėmenų išspaustas aliejus yra sveikiausias ir tinkamiausias mūsų organizmui!   Nuo senovės pas mus gerai žinomas ir vertinamas linų sėmenų aliejus - tradicinis lietuvių produktas, šaltą žiemą sušildydavęs ir kraują, ir sielą, suteikdavęs papildomų jėgų ir sveikatos.


   Sėmenų aliejų pilame į košes, norėdami jas paskaninti, labai tinka jis į raugintų kopūstų salotas - pagardini negailėdamas smulkiai papjaustytais svogūnais ir užpili sėmenų aliejumi... mmm kaip skanu! Puikiai tinka jis ir grybų, virtų bulvių, pupelių ir kitoms salotoms, taip pat silkutei su svogūnu pagardinti ar į varškę įsipilti.


   Ne visiems patinka savitas ir ryškus sėmenų aliejaus skonis, tuomet galite dėti jį ne į maistą, o tiesiog išgerti kas rytą po šaukštą, kaip kad žuvų taukus geriame.

Sėmenų aliejus

   Jau senovėje lietuviai žinojo, kad vertingiausias yra tik šviežiai spaustas sėmenų aliejus, todėl spausdavo jį kartą per savaitę - tiek, kiek gali greitai suvartoti ir laikydavo šaltoje kamaroje. Nors žmonės dabartinės medicinos gal ir neišmanė, bet žinojo, kad jei gerai jautiesi, trykšti gera nuotaika ir esi kupinas energijos, vadinasi ir maitiniesi teisingai!     Kuo naudingas sėmenų aliejus? Sėmenų aliejus labiausiai vertinamas dėl polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios labai svarbios mūsų sveikatai. Svarbiausios iš jų - alfa linoleno riebalų rūgšties (kitaip - Omega-3) sėmenų aliejuje yra net du kartus daugiau, nei žuvų taukuose!   Apie linų sėmenų ir juose esančių Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių naudingumą mūsų organizmui gausu straipsnių internete, apie tai galite pasiskaityti sveikasmogus.lt, pasveikpats.lt ir kt.   Linų sėmenų aliejus – ne stebuklas ir ne vaistas. Tai nuo seno lietuvių vartotas kasdienis produktas. Tiesiog naudokimės senolių išmintimi, maitinkimės sveikai ir džiaukimės geresne savijauta!Mūsų spaudžiamas aliejus visiškai natūralus, nefiltruotas, nerafinuotas, be jokių priedų ir tik iš Lietuvoje išaugintų linų! Užsisakyti galite čia!