9,99 €
Turime, galima užsakyti
Dėmesio: Paskutinė prekė atsargose!
Pasiekiama:
Garstyčių aliejus
|
Garstyčių sėklos ir iš jų pagaminti padažai bei aliejus – nepakeičiama daugelio pasaulio valstybių patiekalų sudėtinė dalis. Senovės graikai ir romėnai jau žinojo, kad maltomis garstyčiomis galima pagerinti ne tik patiekalų skonį, bet ir virškinimą.
Liaudies medicinoje maltos garstyčių sėklos nuo senų laikų naudojamos kompresams peršalus.
Iš garstyčių sėklų spaudžiamas aitraus skonio aliejus, pasižymi šildančiomis, kraujo cirkuliaciją gerinančiomis savybėmis. Aliejumi galima šlakstyti salotas (suteiksite joms pikantiškai aitraus skonio), tačiau daugelyje šaltinių teigiama, kad šis aliejus daro stebuklus odai ir plaukams.
Garstyčių aliejus tinka masažui, ypač jei sulėtėjusi kraujotaka, šąla galūnės, maudžia strėnas ar sąnarius, kamuoja peršalimas, kosulys, pavargo pėdos, jaučiate įtempimą. Aliejus veikia šildančiai ir atpalaiduojamai, stimuliuoja prakaito liaukas, atveria poras, padeda pasišalinti toksinams ir druskų pertekliui. Be to, maitina ir drėkina, turi priešuždegiminių, antibakterinių, priešgrybelinių savybių, balina pigmentines dėmes, padeda užsitraukti smulkioms žaizdelėms, įpjovimams, minkština ir drėkina šerpetotas lūpas. Šiuo aliejumi prancūzai gardina salotas ir sriubas, azijiečių virtuvėje troškina daržoves, naudoja mėsos ir žuvies patiekalams gardinti. Garstyčių aliejus, puikiai dera su pavasariniais žalumynais, kruopų košėmis. Į kepinių tešlą šiek tiek įpylus garstyčių aliejaus, kepinys bus purus, dailios spalvos, puikaus aromato ir ilgiau neges. Garstyčių aliejus pasižymi baktericidinėmis savybėmis, todėl gali būti naudojamas konservavimui.
Svarbu: visa informacija pateikta remiantis viešai internete ir spaudoje publikuojamais straipsniais, tyrimais, rekomendacijomis ir kt. Vartodami mūsų aliejus sveikatinimo tikslams visuomet vadovaukitės savo nuomone ar pasikonsultuokite su gydytoju.
Žaliavos kilmės šalis: ES